Funkciu hostiteľa Majstrovstiev sveta v hokeji tohto roku získala naša krajina. Jednotlivé zápasy sa uskutočnia v metropolách východu a západu (Košice a Bratislava). Pomaly ale isto si obliekame hokejové dresy a túžobne očakávame kedy to všetko začne.

 

Oficiálnym maskotom hokejových majstrovstiev sa stal medveď Macejko, ktorému meno na sociálnej sieti vyberalo celé Slovensko. Macejkovú výstroj budú zdobiť naše tradičné folklórne prvky, bačovský opasok aj pastiersky klobúk. Už len pár dní a našou krajinou sa to bude hemžiť množstvom fanúšikov z rôznych krajín.

 

Tak čo, podarilo sa vám zohnať vstupenky aspoň na jeden zápas? Nebolo to veru ľahké a určite nie lacné. Hokejovú atmosféru máte možnosť zažiť aj bezplatne vo fanzónach, ktoré budú v pešej vzdialenosti od oboch arén. V Bratislave pri Istropolise, a v Košiciach v areáli Kulturparku.

 

O zábavu sa postarajú aj jednotlivý organizátori z rôznych slovenských miest, a síce veľkoplošným premietaním priamych prenosov na niektorých námestiach. Tešiť sa môžu aj fanúšikovia, ktorí plánujú sledovať zápasy v podnikoch. Rezervujte si radšej svoje miesto, zaručene to bude praskať vo švíkoch. Pre komornejšiu atmosféru si celý ten ošiaľ viete vychutnať aj prostredníctvom telky z pohodlia vášho gauča.

 

Rum a borovičku na rastúcu hokejovú horúčku

 

K dobrému zápasu vonku či doma bodne aj niečo dobré pod zub a lahodné za pohárik. Pri sledovaní ľadového hokeja na štadióne alebo vonku najlepšie zahreje rum s čajom. Perfektne sa na to hodí starý dobrý Tuzemský run s jeho typickou rumovou arómou napríklad značky FAMILIA. Keďže ide o dochutený lieh, nemôže niesť označovanie rum. Takéto označenie môže niesť len trstinový rum. Napriek tomu je Tuzemský run overenou konzumnou liehovinou, na ktorej výrobu boli použité len kvalitné základné suroviny.

 

Lieh prešiel niekoľkonásobnou destiláciou so špeciálnym čistiacim postupom. Dôležitou prísadou, ktorou sa destilérka Gas Familia môže právom chváliť, je čistá pramenitá voda. Tečie priamo z Tatier, a s jej pomocou sa lieh upraví na požadovanú koncentráciu a po odležaní podlieha viacnásobnému filtračnému procesu.

 

Taktiež Old Times Tuzemský od Nestville destilérky sa vynikajúco pije s čajom alebo bez. So svojou výnimočne silnou a harmonickou rumovou chuťou je skvelým partnerom pre sledovanie hokejového zápasu. Značka Old Times, čo v preklade znamená “staré časy”, nadväzuje na tradičnú históriu liehovarníctva v kraji.

 

Ak si predsa len chcete vychutnať hokejový zápas s pravým trstinovým rumom, doprajte si napríklad Rum Diplomatico. História značky siaha do 18. storočia a vo Venezuele patrí medzi najlepšie juhoamerické rumy. Vzniká z jedinečného remeselného destilačného procesu medu z trstinového cukru.

 

Nie ste fanúšikmi rumu? Okrem iných príchutí v rade Old Times od slovenskej destilérky Nestville nájdete aj tradičnú slovenskú borovičku. Podtón borievky v kombinácii s kvalitným obilným liehom vytvára lahodnú chuť.

 

Borovička je odjakživa tradičným slovenským destilátom, ktorý je svojou chuťou prirovnávaný k ginu. Vyskúšajte napríklad Goral Borovičku od našich hrdých Goralov spod Vysokých Tatier, alebo Spišskú Original Borovičku Kosher. Ide o aromatický priezračný borovičkový destilát, ktorý vo vás zanechá hrejivý pocit.

 

Fandiť svojmu tímu môžete trebárs aj pri pivku v krčme. No najviac nás asi bude doma pri zápase v telke a v kruhu svojich najbližších. Každopádne nezáleží na tom kde budeme fandiť, dôležité je vychutnať si hokejovú atmosféru po svojom. S pohárikom alebo bez si celý národ aj tak zakričí “Ciki caki ciki cak”. Sme predsa hokejový národ.

 

Predajne 1.day Košice - www.1day.sk/predajne#Ko%C5%A1ice|

Predajne 1.day Bratislava - www.1day.sk/predajne#Bratislava|